Menu

Pojmy

Pojištění auta

Úvodem

podepisování smlouvyPodle zákona je nutné mít povinné ručení, ze kterého budete platit, způsobíte-li jinému účastníkovi silničního provozu škodu automobilovou nehodou. Neplatí se z něj však škody, které budete mít na automobilu vy. Proto je vhodné si zřídit havarijní pojištění.

K havarijnímu pojištění si lze sjednat i řadu připojištění, např. připojištění čelního skla, zavazadel přepravovaných pojištěným vozidlem, úrazové pojištění osob dopravovaných pojištěným vozidlem, připojištění náhradního vozidla či asistenční služby.

Kdy pojistit automobil

Havarijní pojištění se vyplatí, máte-li drahý automobil a v případě nehody by se škoda vyšplhala na velkou částku. Havarijní pojištění si určitě pořiďte, je-li váš vůz nový.

Kde pojistit automobil

Havarijní pojištění vám poskytuje celá řada pojišťoven. Jsou jimi: Allianz pojišťovna, a.s., Carlife PMP, spol. s r.o., Česká pojišťovna, a.s., ČSOB Pojišťovna, a. s., Generali pojišťovna, a.s., Hasičská vzájemná pojišťovna a.s., Kooperativa, pojišťovna, a.s., Maxima pojišťovna a.s., Pojišťovna Slavia, a.s. A UNIQA pojišťovna.

Výhody

Budete-li mít havarijní pojištění, tak v případě nehody za vás pojišťovna zaplatí i škody způsobené na vašem vozidle. Nebudete se tak muset o své auto tolik bát. Z havarijního pojištění se rovněž platí krádež, vandalismus, ale i poškození či zničení působením přírodního živlu. Neriskujte, že v případě těchto události, nedostanete od pojišťovny ani korunu a zbudou vám jen oči pro pláč.

výhody k pojištěníJistě také oceníte, že uzavřením havarijního pojištění spolu s povinným ručením získáte slevu. Proto se vyplatí mít obě pojištění u jedné pojišťovny. Kromě toho získáte i lepší asistenční služby, bonusy a další výhody.

Vhod vám také přijde bonus, které pojišťovny dávají v případě, že se vám nestane žádná autonehoda.

Aktuality ze světa pojištění