Menu

Pojmy

Pojištění vozidel - srovnání

Úvodem

pojištěný automobilPovinné ručení je dané zákonem. Další pojištění auta je už jen na vašem zvážení. Tak jako tak rozhodnete-li si pojistit auto, bude před vámi stát důležitá otázka, a to u které pojišťovny ho nechat pojistit. Produkty týkající se pojištění vozidel nabízí celá řada pojišťoven. Pokud máte už nějaké pojištění, je vhodné si nechat to další u stejné instituce, ale co když ještě žádné nemáte? Jakou pojišťovnu si vybrat?

Srovnejte si jednotlivé nabídky pojištění vozidel

Pojišťovny se snaží si navzájem konkurovat a nabízí nejrůznější slevy a bonusy. Jak si zařídit pojištění vozidla co nejvýhodněji?

Naštěstí dnes na různých webových stránkách najdete on-line kalkulačky, do kterých zadáte potřebné informace a ony vám samy vypočtou, která z pojišťoven nabízí pro daný rok nejvýhodnější pojištění. A když už budete využívat internet, můžete se vůz rovnou pojistit z pohodlí vašeho domova prostřednictvím jednoduchého formuláře.

počítání výše pojistnéhoKromě kalkulátoru zaměřeného přímo na produkty týkajících se pojištění automobilu si také můžete porovnat pojišťovny. Na mnohých webových stránkách máte jejich přehled. Stačí jen na ně kliknout a máte podrobné informace, které jsou formulovány tak, aby se v nich snadno hledalo a porovnání bylo co nejednodušší. Najdete tu mnoho detailních informacích, kterými jsou např. jednotlivé produkty povinného ručení, asistenční služby, pojistné podmínky, hlášení pojistných událostí atd.

Povinné ručení nabízí 12 českých pojišťoven, jistě si mezi nimi vyberete tu, která bude mít pro vás nejpříznivější podmínky.

Ceny pojištění vozidel

Pojištění vozidel můžeme obecně dělit na povinné ručení, které je dáno zákonem, a havarijní pojištění. To je dobrovolné a různé dle rozsahu vámi zvoleného pojištění.

Pojďme se tedy zaměřit na ceny povinného ručení.

porovnání cen různých pojišťovenVýhodou je to, že povinné ručení poskytuje dvanáct českých pojišťoven, které se samozřejmě snaží sobě navzájem konkurovat. Navíc rozhodnete-li se uzavřít pojištění on-line cestou, je mnohdy cena ještě nižší, což je dáno tím, že se vám nemusí věnovat žádný zaměstnavatel pojišťovny. Vy zase oceníte kromě slevy fakt, že jsou zde k dispozici různé kalkulátory, které vám pomohou vypočítat cenu.

A co ještě ovlivňuje cenu povinného ručení? Spadá sem mnoho faktorů, především výkon, objem motoru, stáří vozidla, způsob použití vozidla atd.

Aktuality ze světa pojištění